Hírek - Növénytani Tanszék

Űrtudományi képzés a jövő katonáinak
Tíz katona teljesítette a Magyar Honvédség, a Debreceni Egyetem, valamint felsőoktatási és vállalati partnereinek együttműködésével, első alkalommal megszervezett „Bevezetés az űreszközök üzemeltetésébe” című tanfolyamot. Az ünnepélyes oklevélátadót csütörtökön tartották az Aulában.
Átvették a díjakat a jövő atomfizikusai
A Debreceni Egyetem csapatai végeztek az első hat helyen a Rosatom Central Europe, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. és a Paks II. Zrt közös orosz-magyar atomenergetikai online feladatmegoldó versenyén. A Hackatom díjátadó ünnepségét pénteken tartották a Debreceni Egyetem Aulájában.
Online kerestek új tehetségeket
Virtuális tehetségkutató versenyt szervezett a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara, a Természettudományi és Technológiai Kar, valamint a Zeneművészeti Kar. A UDream-A Te álmod interaktív rendezvényen a szakmai zsűri és a közönség is kiválaszthatta a legjobb produkciókat.
Létrejött a Magyarországi Drón Koalíció
Több mint 60 alapító tag, köztük a Debreceni Egyetem (DE) részvételével május 4-én megalakult a minisztériumokkal, valamint akadémiai és iparági szereplőkkel együttműködő Magyarországi Drón Koalíció (MDK).
Akadémiai elismerés
A Debreceni Egyetem három professzora részesült a Magyar Tudományos Akadémia Akadémiai Díjában idén. A BTK, az IK és a TTK egyetemi tanárai az MTA 194. közgyűlésének hétfői ünnepi ülésén vették át a tudományos elismeréseket.
Hackatom: taroltak az egyetemisták
Kiválóan szerepeltek a Debreceni Egyetem hallgatói a Hackatom Hungary orosz-magyar atomenergetikai online feladatmegoldó versenyen. A csapatoknak angol nyelven, innovatív ötletek bemutatásával kellett megoldaniuk nukleáris témájú speciális feladatokat.
Csikai Gyula (1930-2021)
Életének 91. évében, 2021. április 19-én elhunyt Csikai Gyula akadémikus, a Debreceni Egyetem Professor Emeritusa, a jogelőd Kossuth Lajos Tudományegyetem egykori rektora, Debrecen város Díszpolgára.
ÚNKP: új lehetőség a tehetségeknek
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) szakmai támogatásával újra megnyílnak az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) ösztöndíjpályázatai. A program 4 milliárdos keretösszegére május 20-ig pályázhatnak az alap-, mester-, vagy doktori képzésben tanuló hallgatók, fiatal oktatók és kutatók.
DE-sikerek a joghallgatók versenyén
Remekül szerepeltek, hét első helyezést értek el a Debreceni Egyetem diákjai a négy napos 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Állam- és Jogtudományi Szekciójában, amelyet idén a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara szervezett.
DE-hallgatók a Roszatom Hackatomján
A Műszaki Kar, valamint a Természettudományi és Technológiai Kar hallgatói 22 csapattal vesznek részt a globális atomenergetikai vállalat ötletversenyén. A Roszatom regionális központjának eseményén a legjelentősebb orosz műszaki egyetemek is közreműködnek.