Hírek - Növénytani Tanszék

28 júl
Új módszer a talajjavításban
A Debreceni Egyetem kutatóinak segítségével dolgoztak ki hatékony, új, piacképes terméket biztosító környezettechnológiai módszert a baromfitelepeken állategészségügyi és környezeti problémákat okozó baromfitrágya újrahasznosítására.
16 júl
Rangos honismereti elismerés
A Honismereti Szövetség legmagasabb kitüntetését, a Bél Mátyás - Notitia Hungariae Emlékplakettet vehette át több évtizedes munkája elismeréseként Papp Klára, a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézetének egyetemi tanára.
16 júl
Hazatért a DIMAT-konferencia
A Debreceni Egyetem Szilárdtest Fizikai Tanszékének szervezésében tartották meg a tizenegyedik International Conference on Diffusion in Materials (DIMAT) tanácskozást. A diffúziós fizika legjelentősebb konferenciáját több mint harminc év után rendezték újra Magyarországon.
09 júl
Kinevezések és kitüntetések a TTK-n
Intézetigazgatói és tanszékvezetői, valamint egyetemi docensi kinevezéseket vettek át a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának oktatói és kutatói a kar pénteki rendezvényén. A Karácsony Sándor teremben tartott ünnepségen adták át a kari kitüntetéseket is.
07 júl
Bejegyezték az egyetemi alapítványt
Nyilvántartásba vette a DE fenntartásáért és működéséért felelős Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítványt a bíróság. A Debreceni Törvényszék döntésével újabb fontos szakaszához ért az egyetemi modellváltás folyamata.
06 júl
Első helyezettekből aranyérmesek
Az Országos Tudományos Diákköri (OTDK) megmérettetés első helyezéséért, valamint kimagasló tanulmányi és szakmai teljesítményük elismeréseként Pro Sciencia Aranyéremben részesült a Debreceni Egyetem négy hallgatója.
05 júl
Négy kar végzősei búcsúztak
Idei második tanévzáró ünnepségét tartotta a Debreceni Egyetem. Szombaton az Általános Orvostudományi-, a Bölcsészettudományi-, a Természettudományi és Technológiai-, illetve a Zeneművészeti Kar végzőseit búcsúztatták a Nagyerdei Stadionban. Az idei utolsó tanévzárót július 10-én rendezik.
02 júl
Jók-e az „import jogintézmények”?
A múlt század utolsó évtizedében Nyugat-Európából átvett jogintézmények miként feleltek meg a magyar és közép-európai igényeknek, elvárásoknak - többek között az import jogintézményekről volt szó a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar nemzetközi jogtudományi konferenciáján.
01 júl
Mézelemzéssel a környezetért
Az MTA Környezetvédelmi Tudományos Ifjúsági Pályadíját nyerte el a Debreceni Egyetem Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszékének adjunktusa. Baranyai Edina kutatásában a régi mézek környezeti rekonstrukciós alkalmazási lehetőségeit vizsgálta.
Itt az új Egészségközpont Magazin
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ ismeretterjesztő magazinjának tavaszi-nyári számában többek között a mesterséges megtermékenyítésben megjelent csúcstechnológiáról, a debreceni betegellátás új korszakáról, valamint a március óta működő Poszt-COVID ellátórendszerről lehet olvasni.