QS-rangsor: a top 600-ban a DE
Továbbra is a világ legjobb 600 felsőoktatási intézménye között tartja számon a Debreceni Egyetemet a QS legfrissebb globális rangsorában. Az intézmény idén első alkalommal a Shanghai Ranking fizika és ökológia tudományterületi ranglistájára is felkerült.
Új doktorok a Debreceni Egyetemen
Hosszú idő után újra doktoravatót rendezhetett a Debreceni Egyetem. A június 5-i eseményen délelőtt a PhD-, délután pedig a habilitációs okleveleket, valamint Professor Emeritus címeket és kitüntetéseket adott át az intézmény vezetése.
Bemutatkoztak a fiatal kutatók
A Tudományos Diákköri Konferencián (TDK) kiemelkedően teljesítő hallgatók tanulmányaiból összeállított kötetet mutattak be pénteken online a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán. A kiadványban szereplő tudományos munkák elsődleges célja a prevenció.
Elismert pedagógusaink
Hosszú időn át magas színvonalon végzett munkájukért elismeréseket vehettek át az egyetem, valamint gyakorló- és a partnerintézményeinek oktatói pedagógusnap alkalmából a Debreceni Egyetem Főépületének Aulájában június 3-án rendezett ünnepségen.
A mozgás az agynak is gyógyszer
A rendszeres testmozgás, fizikai aktivitás nemcsak az izmok erősítésére szolgál, hanem az agyat is karban lehet vele tartani. A Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézetének vezetője a Szenior Egyetem előadásán mutatta be a fizikai aktivitás idegrendszerre gyakorolt hatásait.
TTK Nyári Tábor 2021
Már lehet jelentkezni a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának Nyári Táborába. Színes kutatási témákkal és izgalmas előadásokkal várják a TTK oktatói és kutatói a természettudományok iránt érdeklődő középiskolásokat az augusztus végi egyhetes rendezvényen.
OTDK: TTK-s sikerek
Öt szekcióban szálltak versenybe a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar hallgatói az idei, 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencián. A TTK-s ifjú kutatók 10 helyezést és 7 különdíjat nyertek el.
Közösen a modern vegyészképzésért
Korszerű tudásanyagra épülő vegyésztechnikus-képzés közös kialakításáról és fenntartásáról állapodott meg a Debreceni Egyetem és a Debreceni Szakképzési Centrum. A stratégiai együttműködést csütörtökön írták alá a két intézmény vezetői a Karácsony Sándor teremben.
Hosszabb lesz a tanév az egyetemen
A DE hat kara kérte az idei tanév meghosszabbítását. Leginkább az orvos- és egészségtudományi, a műszaki és természettudományos képzési területeken éltek a lehetőséggel. A vizsgaidőszakot és a gyakorlatok teljesítését szinte mindenhol személyes jelenlét mellett tervezik.