19 jan
Invazív növényfaj a homokterületeken
A Debreceni Egyetem szakembereinek közreműködésével, széles körű hazai és nemzetközi összefogással kutatják a veszélyes észak-amerikai inváziós növényfaj, a homoki prérifű hazai megtelepedésének körülményeit.
17 jan
Diplomaosztó a TTK-n
Biológusok, biomérnökök, geográfusok, vegyészek, vegyészmérnökök, villamosmérnökök vették át oklevelüket pénteken a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának diplomaosztó ünnepségén.
13 jan
Elkezdődött az Educatio kiállítás
Húsz egységgel, minden eddiginél nagyobb standdal és delegációval vesz részt a csütörtökön megnyílt Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon a Debreceni Egyetem. A megnyitón Palkovics László innovációs és technológiai miniszter az egyetemek erősítésének fontosságát hangsúlyozta.
11 jan
Kezdődnek a téli diplomaosztók
Több mint ezer végzős veszi át diplomáját a következő hetekben a Debreceni Egyetem téli diplomaosztó ünnepségein, melyeket a YouTube-on élőben követhetnek az érdeklődők. A diplomaosztók később is visszanézhetők az egyetemi csatornán.
06 jan
Kutatói kiválóságok
A Debreceni Egyetem több kutatóegysége is szerepel a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal a legjobb 50 infrastruktúrával rendelkező hazai kutatóhelyet bemutató listáján.
Új sportbrand az egyetemen
Kihelyezett ülést tartott Mádon a Debreceni Egyetem Operatív Szervezőbizottsága. A testület meghatározta a három év múlva esedékes Európai Egyetemi Játékok szervezési feladatait, valamint egy új nemzetközi sportesemény elindításáról is döntött.
Viszlát 2021! Helló 2022!
A koronavírus-oltással, a modellváltással és az egyetemi kutatásokkal, valamint az intézményi beruházásokkal – az Oltóanyaggyárral és a Learning Centerrel kapcsolatosan – jelent meg a sajtóhírekben legtöbbször a Debreceni Egyetem neve 2021-ben a médiában. Az országos és a helyi sajtóban több mint 31 ezer alkalommal említették a cikkek és híranyagok az egyetemet.
A jövő gyógyszerészeit keresik
Természettudományos versenyt hirdetett a kémiát és a biológiát kedvelő középiskolás diákoknak a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara. A jelentkezők megismerkedhetnek a gyógyszerészi feladatkörökkel és betekinthetnek az ilyen egyetemi képzésbe.
Beregszászi delegáció az egyetemen
A Debreceni Egyetem és az intézmény Tanárképzési Központjának oktatási és kutatási kínálatával ismerkedett szerdai látogatása során a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Felnőttképzési Központjának delegációja.
Segítőket képez az Egészségügyi Kar
Széleskörű képzési portfóliót, angol nyelvű szakokat, mesterképzéseket, azonnali elhelyezkedési lehetőséget kínál a továbbtanuló fiataloknak a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. Az egészségügyi képzések mellett a társadalomtudományhoz kapcsolódó segítő szakmák is várják a felvételi előtt álló diákokat Nyíregyházán.