Konferencia a műszaki tudományokról
„Műszaki Tudomány az Észak-kelet Magyarországi Régióban 2021” címmel rendez online szakmai tanácskozást június 24-én a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Területi Bizottság Műszaki Szakbizottsága és a Debreceni Egyetem Műszaki Kara.
„Együtt a biológiai sokféleségért!”
A Debreceni Egyetem Botanikus Kertje csatlakozott ahhoz a nemzetközi kezdeményezéshez, melynek célja, hogy a résztvevő intézmények együttes erővel hívják fel a figyelmet a természeti válságra, és tegyenek az élővilág változatosságának megőrzéséért.
Szenátus: modellváltás előtt
A modellváltás folyamatáról és több új szak indításáról is szó volt a Debreceni Egyetem Szenátusának júniusi ülésén. A dékáni megbízások átadása mellett a testület többek között a 2021. évi belső gazdálkodási költségvetésekről is döntött.
NeurotechEU: „ideges” bölcsészek
A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara is részt vesz a nyolc európai egyetem által közösen indított NeurotechEU programban. A BTK kapcsolódó angol nyelv- és kultúratudományi kutatásait június végén konferencián ismertetik a szakemberek.
Megjelent az új Egyetemi Élet
Pillanatkép a Campus Fesztiválról, madártávlatból a kivilágított fesztiválhelyszín - ez látható a frissen megjelent Egyetemi Élet címlapján. Az új szám bepillantást enged az egyetemi űrprogramba és új információk olvashatók benne az Innovációs Központról is.
Tanévzáró – újra a Stadionban
A Debreceni Egyetem idén is a Nagyerdei Stadionban rendezi diplomaosztóval egybekötött tanévzáró ünnepségét, a végzősök magas száma és a korlátozások miatt nem egy, hanem három időpontban.
RUR Natural Sciences: top150-ben a DE
Több mint százharminc helyet javítva – legjobb magyar felsőoktatási intézményként – a 141. lett a Debreceni Egyetem a Round University Ranking (RUR) legfrissebb tematikus természettudományi rangsorában. A rangsor készítői kiemelkedőnek értékelték az intézmény kutatási teljesítményét.
Sesztina-villa: dombormű a névadónak
A Debreceni Egyetem Nemzetközi Irodája kapott helyet a megújult Sesztina-villában, ahol domborművet avattak a város életét egykor meghatározó vaskereskedő tiszteletére. Sesztina–Nagybákay Jenő emléktábláját örökösei leplezték le az egykori névadó születésének évfordulóján.
CARPE – kutatói partnerség
A Debreceni Egyetem rendezi a CARPE, az alkalmazott tudományok egyetemi hálózatának 2021-es konferenciáját. Az európai felsőoktatási intézmények alkotta konzorcium októberi rendezvénye révén a kutatók megtalálhatják tudományos partnereiket. A cél az egyetemi kutatási hálózatok fejlesztése.
MI: új irányok az ápolásban
A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának Ápolástudományi Tanszéke is részt vett konzorciumi tagként abban az Erasmus+ projektben, melynek az volt a célja, hogy elősegítse a mesterséges intelligencia megjelenését és beépülését a leendő ápolók képzésébe.