ÚNKP: új lehetőség a tehetségeknek
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) szakmai támogatásával újra megnyílnak az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) ösztöndíjpályázatai. A program 4 milliárdos keretösszegére május 20-ig pályázhatnak az alap-, mester-, vagy doktori képzésben tanuló hallgatók, fiatal oktatók és kutatók.
Technikai újdonság a mindennapokban
Új eszközzel, egy 3D nyomtatóval gyarapodott a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár eszközállománya. A próbaüzem során 150 darab, a maszk biztonságosabb viselését segítő csipeszt alkottak, amelyeket a HÖK segítségével juttatnak el a kollégiumban tartózkodó külföldi diákokhoz.
DE-sikerek a joghallgatók versenyén
Remekül szerepeltek, hét első helyezést értek el a Debreceni Egyetem diákjai a négy napos 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Állam- és Jogtudományi Szekciójában, amelyet idén a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara szervezett.
DE-hallgatók a Roszatom Hackatomján
A Műszaki Kar, valamint a Természettudományi és Technológiai Kar hallgatói 22 csapattal vesznek részt a globális atomenergetikai vállalat ötletversenyén. A Roszatom regionális központjának eseményén a legjelentősebb orosz műszaki egyetemek is közreműködnek.
Sok mozgással a járvány ellen
A rendszeres testmozgás, az egészséges életmód sokat segíthet abban is, hogy könnyebben átvészeljünk egy esetleges koronavírus okozta betegséget. Egyebek mellett ez hangzott el a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara által szervezett, a fitneszszektor helyzetével foglalkozó rendezvényen.
Elkezdődött a joghallgatók versengése
Varga Judit igazságügyi miniszter részvételével nyitották meg a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Állam- és Jogtudományi Szekcióját, amelyet idén a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara szervez. A négy napos online rendezvényen több mint ezren vesznek részt.
Sikerek az orvostudományi OTDK-n
Eredményesen szerepeltek a Debreceni Egyetem hallgatói a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Orvos- és Egészségtudományi Szekciójában. A diákok 13 első-, 13 második-, illetve 27 különdíjat nyertek az április 6-9. között online megrendezett versenyen.
„Karrier-sokk” a járvány miatt
A koronavírus-járvány hatására ugrásszerűen fejlődő digitalizáció alaposan átalakította a cégek munkaerő gazdálkodását: míg egyes dolgozók karrierje hirtelen felívelt, másoké lelassult, leállt. Többek között erről az átalakulásról beszélgettek szakemberek a IV. Debreceni HR Szimpóziumon.
A legjobb jogászhallgatók versenye
Idén a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara szervezi április 12 és 15 között online formában a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Állam- és Jogtudományi Szekcióját. A résztvevők száma a zsűritagokkal, az opponensekkel, érdeklődőkkel együtt meghaladja az ezer főt.
Rendhagyó szakmai nap a TTK-n
Rekordszámú vállalati partner és több mint 600 hallgató részvételével rendezte meg a TTK Szakmai Napot a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A járványhelyzet miatt idén ez a rendezvény is az online térbe költözött.